XRCGB25M000FAM10R0
XRCGB25M000FAM10R0
Enlarge
For Reference Only
Part Number XRCGB25M000FAM10R0
LIXINC Part # XRCGB25M000FAM10R0
Manufacturer Murata Electronics
Category
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models XRCGB25M000FAM10R0 PCB Footprint and Symbol
XRCGB25M000FAM10R0 Specifications
Part Number:XRCGB25M000FAM10R0
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :80 Ohms
Frequency :25 MHz
Frequency Stability :±40ppm
Frequency Tolerance :±25ppm
Load Capacitance :8pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C