TELLI_DS10.2S
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | TELLI_DS10.2S |
| LIXINC Part # | TELLI_DS10.2S |
| Manufacturer | Tell-i |
| Category | |
| Description | DC-10MHZ 20A CURRENT SENSOR |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TELLI_DS10.2S PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Oct 23 - Oct 27 2024(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
TELLI_DS10.2S Specifications
| Part Number: | TELLI_DS10.2S |
| Brand: | Texas Instruments |
| Accuracy : | 1% |
| Current - Sensing : | 20A |
| Current - Supply (Max) : | 20mA |
| For Measuring : | AC/DC |
| Frequency : | 10MHz |
| Linearity : | 1% |
| Mounting Type : | Through Hole |
| Number of Channels : | 1 |
| Operating Temperature : | 40°C ~ 85°C |
| Output : | Ratiometric, Voltage |
| Package / Case : | Module |
| Polarization : | Bidirectional |
| Product Status : | Active |
| Response Time : | 100ns |
| Sensitivity : | 85mV/A |
| Sensor Type : | Magnetoresistive, Open Loop |
| Supplier Device Package : | - |
| Voltage - Supply : | 5V |
TELLI_DS10.2S Documents
The Products You May Be Interested In
|
|
TMCS1108A2UQDR | 1095 More on Order |
|
|
|
TMCS1108A2BQDRQ1 | 664 More on Order |
|
|
|
TMCS1107A3BQDR | 4033 More on Order |
|
|
|
TMCS1107A1BQDRQ1 | 4172 More on Order |
|
|
|
TMCS1107A4BQDRQ1 | 3761 More on Order |
|
|
|
TMCS1100A3QDRQ1 | 1292 More on Order |
|
|
|
TMCS1101A4BQDRQ1 | 3675 More on Order |
|
|
|
TLI4971A050T5UE0001XUMA1 | 501 More on Order |
|
|
|
TLI4971A075T5E0001XUMA1 | 4479 More on Order |
|
|
|
ACHS-7191-000E | 2393 More on Order |
|
|
|
HMS 05-P | 2529 More on Order |
|
|
|
F03P015S05L | 4966 More on Order |
|
|
|
L01Z050S05 | 3244 More on Order |
|
|
|
T60404N4646X101 | 821 More on Order |
|
|
|
CR9321-PNP | 2872 More on Order |
Quick Inquiry
| In Stock | 4696 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Pricing (USD)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $69.0000 | $69.0000 |
XingHuan will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Contact Us
Please feel free to contact us for details.
Our Certificates
ISO9001:2015 & ISO14001:2015

