SC20S-7PF20PPM
SC20S-7PF20PPM
Enlarge
For Reference Only
Part Number SC20S-7PF20PPM
LIXINC Part # SC20S-7PF20PPM
Manufacturer Seiko Instruments, Inc.
Category
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SC20S-7PF20PPM PCB Footprint and Symbol
SC20S-7PF20PPM Specifications
Part Number:SC20S-7PF20PPM
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :70 kOhms
Frequency :32.768 kHz
Frequency Stability :-
Frequency Tolerance :±20ppm
Load Capacitance :7pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C