RHA0G681MCN1GS
RHA0G681MCN1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number RHA0G681MCN1GS
LIXINC Part # RHA0G681MCN1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RHA0G681MCN1GS PCB Footprint and Symbol
RHA0G681MCN1GS Specifications
Part Number:RHA0G681MCN1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :8mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :500 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V