QVMQF326P33-2.0A-16.366667
QVMQF326P33-2.0A-16.366667
Enlarge
For Reference Only
Part Number QVMQF326P33-2.0A-16.366667
LIXINC Part # QVMQF326P33-2.0A-16.366667
Manufacturer Mercury United Electronics
Category
Description XO VCTCXO 16.366667MHZ LVPECL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QVMQF326P33-2.0A-16.366667 PCB Footprint and Symbol
QVMQF326P33-2.0A-16.366667 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :±8ppm
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :35mA (Typ)
Frequency :16.366667 MHz
Frequency Stability :±2ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :LVPECL
Type :VCTCXO
Voltage - Supply :3.3V