QVMQF326P25-2.5B-10.240
QVMQF326P25-2.5B-10.240
Enlarge
For Reference Only
Part Number QVMQF326P25-2.5B-10.240
LIXINC Part # QVMQF326P25-2.5B-10.240
Manufacturer Mercury United Electronics
Category
Description XO VCTCXO 10.2400MHZ LVPECL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QVMQF326P25-2.5B-10.240 PCB Footprint and Symbol
QVMQF326P25-2.5B-10.240 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :±8ppm
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :28mA (Typ)
Frequency :10.24 MHz
Frequency Stability :±2.5ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C
Output :LVPECL
Type :VCTCXO
Voltage - Supply :2.5V