QMQF326D33-2.5B-56.000
QMQF326D33-2.5B-56.000
Enlarge
For Reference Only
Part Number QMQF326D33-2.5B-56.000
LIXINC Part # QMQF326D33-2.5B-56.000
Manufacturer Mercury United Electronics
Category
Description XTAL OSC TCXO 56.0000MHZ LVDS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QMQF326D33-2.5B-56.000 PCB Footprint and Symbol
QMQF326D33-2.5B-56.000 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :26mA (Typ)
Frequency :56 MHz
Frequency Stability :±2.5ppm
Function :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C
Output :LVDS
Package / Case :6-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :TCXO
Voltage - Supply :3.3V