PLF1A680MDL4TD
PLF1A680MDL4TD
Enlarge
For Reference Only
Part Number PLF1A680MDL4TD
LIXINC Part # PLF1A680MDL4TD
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PLF1A680MDL4TD PCB Footprint and Symbol
PLF1A680MDL4TD Specifications
Part Number:PLF1A680MDL4TD
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :25mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V