NJW4832KH1-B-TE3
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | NJW4832KH1-B-TE3 |
| LIXINC Part # | NJW4832KH1-B-TE3 |
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices |
| Category | |
| Description | 1-CHANNEL HIGH SIDE SWITCH |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NJW4832KH1-B-TE3 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Oct 23 - Oct 27 2024(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
NJW4832KH1-B-TE3 Specifications
| Part Number: | NJW4832KH1-B-TE3 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Channel Type : | Single |
| Current - Peak Output (Source, Sink) : | - |
| Driven Configuration : | High-Side |
| Gate Type : | P-Channel MOSFET |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) : | - |
| Input Type : | Non-Inverting |
| Logic Voltage - VIL, VIH : | 0.9V, 2.64V |
| Mounting Type : | Surface Mount |
| Number of Drivers : | 1 |
| Operating Temperature : | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case : | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status : | Active |
| Rise / Fall Time (Typ) : | 10µs, 10µs |
| Supplier Device Package : | 6-DFN (1.6x1.6) |
| Voltage - Supply : | 4.6V ~ 40V |
NJW4832KH1-B-TE3 Documents
The Products You May Be Interested In
|
|
UP1966E | 4012 More on Order |
|
|
|
SLG55021-200010V | 3955 More on Order |
|
|
|
ZXGD3005E6TA | 2735 More on Order |
|
|
|
TCK401G,LF | 1313 More on Order |
|
|
|
ZXGD3006E6QTA | 2360 More on Order |
|
|
|
DGD0215WT-7 | 2862 More on Order |
|
|
|
FAN3111ESX | 2230 More on Order |
|
|
|
ZXGD3103N8TC | 2064 More on Order |
|
|
|
UCC27517DBVR | 3129 More on Order |
|
|
|
UCC27516DRSR | 4453 More on Order |
|
|
|
IX4427NTR | 3378 More on Order |
|
|
|
IX4427MTR | 3032 More on Order |
|
|
|
IX4428MTR | 4524 More on Order |
|
|
|
DGD2304S8-13 | 4023 More on Order |
|
|
|
FAN3224TMX | 1545 More on Order |
Quick Inquiry
| In Stock | 2075 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Pricing (USD)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.6798 | $0.6798 |
XingHuan will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Contact Us
Please feel free to contact us for details.
Our Certificates
ISO9001:2015 & ISO14001:2015

