MPM280 03 A 0 L 1
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | MPM280 03 A 0 L 1 |
| LIXINC Part # | MPM280 03 A 0 L 1 |
| Manufacturer | MICRO SENSOR CO., LTD. |
| Category | |
| Description | 0KPA-100KPA ABSOLUTE PRESSURE 19 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MPM280 03 A 0 L 1 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Oct 23 - Oct 27 2024(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
MPM280 03 A 0 L 1 Specifications
| Part Number: | MPM280 03 A 0 L 1 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Accuracy : | - |
| Applications : | - |
| Features : | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure : | 21.76PSI (150kPa) |
| Operating Pressure : | 0 ~ 14.5PSI (0 ~ 100kPa) |
| Operating Temperature : | -40°C ~ 125°C |
| Output : | - |
| Output Type : | Analog Voltage |
| Package / Case : | Module |
| Port Size : | Cell w/Body O-Ring |
| Port Style : | No Port |
| Pressure Type : | Absolute |
| Product Status : | Active |
| Supplier Device Package : | - |
| Termination Style : | PC Pin |
| Voltage - Supply : | 10V |
MPM280 03 A 0 L 1 Documents
The Products You May Be Interested In
|
|
SDP31-500PA-TR-250PCS | 2838 More on Order |
|
|
|
SDP32-125PA-TR-250PCS | 1104 More on Order |
|
|
|
SDP33-1500PA-TR-250PCS | 1008 More on Order |
|
|
|
SDP810-500PA | 1227 More on Order |
|
|
|
SDP816-125PA | 2611 More on Order |
|
|
|
SDP810-125PA | 4375 More on Order |
|
|
|
SDP816-500PA | 4542 More on Order |
|
|
|
SDP610-025PA | 4586 More on Order |
|
|
|
SDP610-125PA | 4304 More on Order |
|
|
|
ICP-10100 | 2763 More on Order |
|
|
|
DPS310XTSA1 | 4900 More on Order |
|
|
|
BMP390 | 2211 More on Order |
|
|
|
DPS368XTSA1 | 4855 More on Order |
|
|
|
BMP384 | 3641 More on Order |
|
|
|
MS560702BA03-50 | 3142 More on Order |
Quick Inquiry
| In Stock | 3889 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Pricing (USD)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $69.5000 | $69.5000 |
XingHuan will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Contact Us
Please feel free to contact us for details.
Our Certificates
ISO9001:2015 & ISO14001:2015

