IS61QDB42M18C-333M3LI
IS61QDB42M18C-333M3LI
Enlarge
For Reference Only
Part Number IS61QDB42M18C-333M3LI
LIXINC Part # IS61QDB42M18C-333M3LI
Manufacturer Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Category
Description IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IS61QDB42M18C-333M3LI PCB Footprint and Symbol
IS61QDB42M18C-333M3LI Specifications
Brand:Texas Instruments
Access Time :8.4 ns
Clock Frequency :333 MHz
Memory Format :SRAM
Memory Interface :Parallel
Memory Size :36Mb (2M x 18)
Memory Type :Volatile
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :165-LBGA
Product Status :Active
Supplier Device Package :165-LFBGA (15x17)
Technology :SRAM - Synchronous, QUAD
Voltage - Supply :1.71V ~ 1.89V