HZA337M025G24VT-F
HZA337M025G24VT-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number HZA337M025G24VT-F
LIXINC Part # HZA337M025G24VT-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HZA337M025G24VT-F PCB Footprint and Symbol
HZA337M025G24VT-F Specifications
Part Number:HZA337M025G24VT-F
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :250 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V