HZA277M035G24T-F
HZA277M035G24T-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number HZA277M035G24T-F
LIXINC Part # HZA277M035G24T-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HZA277M035G24T-F PCB Footprint and Symbol
HZA277M035G24T-F Specifications
Part Number:HZA277M035G24T-F
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :250 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V