HZA107M050G24T-F
HZA107M050G24T-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number HZA107M050G24T-F
LIXINC Part # HZA107M050G24T-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 100UF 50V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HZA107M050G24T-F PCB Footprint and Symbol
HZA107M050G24T-F Specifications
Part Number:HZA107M050G24T-F
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :28mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :200 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :50 V