HTC1005-1E-10R-J-L5
HTC1005-1E-10R-J-L5
Enlarge
For Reference Only
Part Number HTC1005-1E-10R-J-L5
LIXINC Part # HTC1005-1E-10R-J-L5
Manufacturer Susumu
Category
Description CAP THIN FILM 10PF 25V 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HTC1005-1E-10R-J-L5 PCB Footprint and Symbol
HTC1005-1E-10R-J-L5 Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10 pF
Features :General Purpose
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Obsolete
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25 V