HHXE350ARA680MF80G
HHXE350ARA680MF80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXE350ARA680MF80G
LIXINC Part # HHXE350ARA680MF80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXE350ARA680MF80G PCB Footprint and Symbol
HHXE350ARA680MF80G Specifications
Part Number:HHXE350ARA680MF80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :35mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 135°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :210 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V