HHXE250ARA331MJA0G
HHXE250ARA331MJA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXE250ARA331MJA0G
LIXINC Part # HHXE250ARA331MJA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM HYBRD 330UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXE250ARA331MJA0G PCB Footprint and Symbol
HHXE250ARA331MJA0G Specifications
Part Number:HHXE250ARA331MJA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 135°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :3.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :429 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V