HHXD630ARA220MF80G
HHXD630ARA220MF80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXD630ARA220MF80G
LIXINC Part # HHXD630ARA220MF80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 22UF 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXD630ARA220MF80G PCB Footprint and Symbol
HHXD630ARA220MF80G Specifications
Part Number:HHXD630ARA220MF80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :80mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :105 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V