HHXC500ARA470MHA0G
HHXC500ARA470MHA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXC500ARA470MHA0G
LIXINC Part # HHXC500ARA470MHA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXC500ARA470MHA0G PCB Footprint and Symbol
HHXC500ARA470MHA0G Specifications
Part Number:HHXC500ARA470MHA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.25 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :50 V