HHXC350ARA680MF80G
HHXC350ARA680MF80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXC350ARA680MF80G
LIXINC Part # HHXC350ARA680MF80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXC350ARA680MF80G PCB Footprint and Symbol
HHXC350ARA680MF80G Specifications
Part Number:HHXC350ARA680MF80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :35mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V