HHXB350ARA151MHA0G
HHXB350ARA151MHA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXB350ARA151MHA0G
LIXINC Part # HHXB350ARA151MHA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 150UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXB350ARA151MHA0G PCB Footprint and Symbol
HHXB350ARA151MHA0G Specifications
Part Number:HHXB350ARA151MHA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :27mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Not For New Designs
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V