HHXA350ARA271MJA0G
HHXA350ARA271MJA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXA350ARA271MJA0G
LIXINC Part # HHXA350ARA271MJA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXA350ARA271MJA0G PCB Footprint and Symbol
HHXA350ARA271MJA0G Specifications
Part Number:HHXA350ARA271MJA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Not For New Designs
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V