HHXA250ARA101MF80G
HHXA250ARA101MF80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXA250ARA101MF80G
LIXINC Part # HHXA250ARA101MF80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 100UF 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXA250ARA101MF80G PCB Footprint and Symbol
HHXA250ARA101MF80G Specifications
Part Number:HHXA250ARA101MF80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Not For New Designs
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V