GYB1J330MCQ1GS
GYB1J330MCQ1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number GYB1J330MCQ1GS
LIXINC Part # GYB1J330MCQ1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYB1J330MCQ1GS PCB Footprint and Symbol
GYB1J330MCQ1GS Specifications
Part Number:GYB1J330MCQ1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :40mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :240 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V