GYB1E101MCQ1GS
GYB1E101MCQ1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number GYB1E101MCQ1GS
LIXINC Part # GYB1E101MCQ1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYB1E101MCQ1GS PCB Footprint and Symbol
GYB1E101MCQ1GS Specifications
Part Number:GYB1E101MCQ1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :300 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V