GYA1V151MCQ1GS
GYA1V151MCQ1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number GYA1V151MCQ1GS
LIXINC Part # GYA1V151MCQ1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYA1V151MCQ1GS PCB Footprint and Symbol
GYA1V151MCQ1GS Specifications
Part Number:GYA1V151MCQ1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :27mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V