GYA1H330MCQ1GS
GYA1H330MCQ1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number GYA1H330MCQ1GS
LIXINC Part # GYA1H330MCQ1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 50V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYA1H330MCQ1GS PCB Footprint and Symbol
GYA1H330MCQ1GS Specifications
Part Number:GYA1H330MCQ1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :40mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :50 V