EEH-ZS1V331V
EEH-ZS1V331V
Enlarge
For Reference Only
Part Number EEH-ZS1V331V
LIXINC Part # EEH-ZS1V331V
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP POLYMER HYBRID 330UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EEH-ZS1V331V PCB Footprint and Symbol
EEH-ZS1V331V Specifications
Part Number:EEH-ZS1V331V
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :14mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :3.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :525 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V