EEH-ZC1J680V
EEH-ZC1J680V
Enlarge
For Reference Only
Part Number EEH-ZC1J680V
LIXINC Part # EEH-ZC1J680V
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EEH-ZC1J680V PCB Footprint and Symbol
EEH-ZC1J680V Specifications
Part Number:EEH-ZC1J680V
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :210 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V