EEH-ZA1V151P
EEH-ZA1V151P
Enlarge
For Reference Only
Part Number EEH-ZA1V151P
LIXINC Part # EEH-ZA1V151P
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 150UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EEH-ZA1V151P PCB Footprint and Symbol
EEH-ZA1V151P Specifications
Part Number:EEH-ZA1V151P
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :27mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :345 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V