ECG-SY0G471R
ECG-SY0G471R
Enlarge
For Reference Only
Part Number ECG-SY0G471R
LIXINC Part # ECG-SY0G471R
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 470UF 20% 4V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ECG-SY0G471R PCB Footprint and Symbol
ECG-SY0G471R Specifications
Part Number:ECG-SY0G471R
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :9mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :6.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V