CY7C1471V25-133AXCT
CY7C1471V25-133AXCT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CY7C1471V25-133AXCT
LIXINC Part # CY7C1471V25-133AXCT
Manufacturer Infineon Technologies
Category
Description IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CY7C1471V25-133AXCT PCB Footprint and Symbol
CY7C1471V25-133AXCT Specifications
Brand:Texas Instruments
Access Time :6.5 ns
Clock Frequency :133 MHz
Memory Format :SRAM
Memory Interface :Parallel
Memory Size :72Mb (2M x 36)
Memory Type :Volatile
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :100-LQFP
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :100-TQFP (14x20)
Technology :SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :2.375V ~ 2.625V