CTZ3S-10A-W1-PF
CTZ3S-10A-W1-PF
Enlarge
For Reference Only
Part Number CTZ3S-10A-W1-PF
LIXINC Part # CTZ3S-10A-W1-PF
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CTZ3S-10A-W1-PF PCB Footprint and Symbol
CTZ3S-10A-W1-PF Specifications
Part Number:CTZ3S-10A-W1-PF
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :Top
Capacitance Range :2.5 ~ 10pF
Dielectric Material :Ceramic
Features :Low Profile
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Product Status :Obsolete
Q @ Freq :300 @ 1MHz
Voltage - Rated :25 V