CT-200N-485
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | CT-200N-485 |
| LIXINC Part # | CT-200N-485 |
| Manufacturer | Diwell Electronics |
| Category | |
| Description | IR TEMPERATURE -20 ~ 400C MODBUS |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CT-200N-485 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Oct 23 - Oct 27 2024(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
CT-200N-485 Specifications
| Part Number: | CT-200N-485 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Accuracy - Highest (Lowest) : | ±2% |
| Features : | - |
| Mounting Type : | Panel Mount |
| Operating Temperature : | -20°C ~ 70°C |
| Output Type : | Modbus-RTU, RS-485 |
| Package / Case : | Cylinder, Threaded - M12 |
| Product Status : | Active |
| Resolution : | 0.1°C |
| Sensing Temperature - Local : | -20°C ~ 70°C |
| Sensing Temperature - Remote : | -20°C ~ 400°C (IR) |
| Sensor Type : | Digital, Infrared (IR) |
| Supplier Device Package : | - |
| Test Condition : | - |
| Voltage - Supply : | 4.75V ~ 12V |
CT-200N-485 Documents
The Products You May Be Interested In
|
|
STS-30-DIS | 1414 More on Order |
|
|
|
STS-31-DIS | 2803 More on Order |
|
|
|
STS21 | 4774 More on Order |
|
|
|
AMG8833 | 1462 More on Order |
|
|
|
AMG8853 | 1488 More on Order |
|
|
|
LMT88DCKR | 2555 More on Order |
|
|
|
TC1047VNBTR | 3310 More on Order |
|
|
|
TC1047AVNBTR | 3887 More on Order |
|
|
|
TMP75CIDR | 4503 More on Order |
|
|
|
STTS751-1DP3F | 1356 More on Order |
|
|
|
TCN75AVOA713 | 1771 More on Order |
|
|
|
AS6212-AWLT-L | 4286 More on Order |
|
|
|
LM94022BIMG/NOPB | 2116 More on Order |
|
|
|
LMT87DCKT | 1724 More on Order |
|
|
|
LM20CIM7X | 1772 More on Order |
Quick Inquiry
| In Stock | 4596 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Pricing (USD)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $228.8000 | $228.8000 |
XingHuan will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Contact Us
Please feel free to contact us for details.
Our Certificates
ISO9001:2015 & ISO14001:2015

