CSX-252FAE33300000T
CSX-252FAE33300000T
Enlarge
For Reference Only
Part Number CSX-252FAE33300000T
LIXINC Part # CSX-252FAE33300000T
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Category
Description XTAL OSC XO 33.3000MHZ CMOS SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CSX-252FAE33300000T PCB Footprint and Symbol
CSX-252FAE33300000T Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :7mA
Frequency :33.3 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Standby (Power Down)
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :CMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :1.8V ~ 3.3V