CN048D60
CN048D60
Enlarge
For Reference Only
Part Number CN048D60
LIXINC Part # CN048D60
Manufacturer Sensata Technologies – Crydom
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CN048D60 PCB Footprint and Symbol
CN048D60 Specifications
Part Number:CN048D60
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :100 mA
Mounting Type :Through Hole
On-State Resistance (Max) :-
Output Type :DC
Package / Case :4-SIP
Product Status :Active
Supplier Device Package :4-SIP
Termination Style :PC Pin
Voltage - Input :38 ~ 72VDC
Voltage - Load :0 V ~ 48 V