CKR22CG270DP-LL
CKR22CG270DP-LL
Enlarge
For Reference Only
Part Number CKR22CG270DP-LL
LIXINC Part # CKR22CG270DP-LL
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP CER 27PF 200V NP0 2-DIP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKR22CG270DP-LL PCB Footprint and Symbol
CKR22CG270DP-LL Specifications
Part Number:CKR22CG270DP-LL
Brand:Texas Instruments
Applications :High Reliability
Capacitance :27 pF
Failure Rate :P (0.1%)
Features :-
Lead Style :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2-DIP
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Thickness (Max) :-
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :200V