ASR-SD480D5RH
ASR-SD480D5RH
Enlarge
For Reference Only
Part Number ASR-SD480D5RH
LIXINC Part # ASR-SD480D5RH
Manufacturer Altran Magnetics, Inc.
Category
Description PCB MOUNTED SSR 480VAC 5A RANDOM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ASR-SD480D5RH PCB Footprint and Symbol
ASR-SD480D5RH Specifications
Part Number:ASR-SD480D5RH
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :5 A
Mounting Type :Through Hole
On-State Resistance (Max) :-
Output Type :AC
Package / Case :4-SIP
Product Status :Active
Supplier Device Package :4-SIP
Termination Style :PC Pin
Voltage - Input :15 ~ 32VDC
Voltage - Load :24 V ~ 530 V