ASAKMPA8-32.768KHZ-T3
ASAKMPA8-32.768KHZ-T3
Enlarge
For Reference Only
Part Number ASAKMPA8-32.768KHZ-T3
LIXINC Part # ASAKMPA8-32.768KHZ-T3
Manufacturer Abracon
Category
Description OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ASAKMPA8-32.768KHZ-T3 PCB Footprint and Symbol
ASAKMPA8-32.768KHZ-T3 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :-
Current - Supply (Max) :30µA
Frequency :32.768 kHz
Frequency Stability :±20ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :CMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :3.3V