ASA1-64.516MHZ-L-T
ASA1-64.516MHZ-L-T
Enlarge
For Reference Only
Part Number ASA1-64.516MHZ-L-T
LIXINC Part # ASA1-64.516MHZ-L-T
Manufacturer Abracon
Category
Description XTAL OSC XO 64.5160MHZ HCMOS SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ASA1-64.516MHZ-L-T PCB Footprint and Symbol
ASA1-64.516MHZ-L-T Specifications
Part Number:ASA1-64.516MHZ-L-T
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :10mA
Frequency :64.516 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :HCMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :2.5V