AQ12EM270MAJRE
AQ12EM270MAJRE
Enlarge
For Reference Only
Part Number AQ12EM270MAJRE
LIXINC Part # AQ12EM270MAJRE
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP CER 27PF 150V 0505
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AQ12EM270MAJRE PCB Footprint and Symbol
AQ12EM270MAJRE Specifications
Part Number:AQ12EM270MAJRE
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :27 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 175°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :M
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :150V