APXN100ARA561MJ80G
APXN100ARA561MJ80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXN100ARA561MJ80G
LIXINC Part # APXN100ARA561MJ80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 560UF 20% 10V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXN100ARA561MJ80G PCB Footprint and Symbol
APXN100ARA561MJ80G Specifications
Part Number:APXN100ARA561MJ80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :25mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :3.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :170 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V