APXN100ARA181MF61G
APXN100ARA181MF61G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXN100ARA181MF61G
LIXINC Part # APXN100ARA181MF61G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 180UF 20% 10V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXN100ARA181MF61G PCB Footprint and Symbol
APXN100ARA181MF61G Specifications
Part Number:APXN100ARA181MF61G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :125 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V