APXG250ARA220MF45G
APXG250ARA220MF45G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXG250ARA220MF45G
LIXINC Part # APXG250ARA220MF45G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXG250ARA220MF45G PCB Footprint and Symbol
APXG250ARA220MF45G Specifications
Part Number:APXG250ARA220MF45G
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :45mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.35 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V