APXA4R0ARA331MH70G
APXA4R0ARA331MH70G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXA4R0ARA331MH70G
LIXINC Part # APXA4R0ARA331MH70G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXA4R0ARA331MH70G PCB Footprint and Symbol
APXA4R0ARA331MH70G Specifications
Part Number:APXA4R0ARA331MH70G
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :25mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :15000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.02 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V