APXA100ARA271MHC0G
APXA100ARA271MHC0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXA100ARA271MHC0G
LIXINC Part # APXA100ARA271MHC0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXA100ARA271MHC0G PCB Footprint and Symbol
APXA100ARA271MHC0G Specifications
Part Number:APXA100ARA271MHC0G
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :14mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :15000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.42 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V