APSG250ELL391MJB5S
APSG250ELL391MJB5S
Enlarge
For Reference Only
Part Number APSG250ELL391MJB5S
LIXINC Part # APSG250ELL391MJB5S
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 390UF 20% 25V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APSG250ELL391MJB5S PCB Footprint and Symbol
APSG250ELL391MJB5S Specifications
Part Number:APSG250ELL391MJB5S
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :14mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :15000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V