AMFW-5S-07250775-45-O
AMFW-5S-07250775-45-O
Enlarge
For Reference Only
Part Number AMFW-5S-07250775-45-O
LIXINC Part # AMFW-5S-07250775-45-O
Manufacturer Narda-MITEQ
Category
Description AMPLIFIER - LOW NOISE SATCOM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AMFW-5S-07250775-45-O PCB Footprint and Symbol
AMFW-5S-07250775-45-O Specifications
Brand:Texas Instruments
Current - Supply :100mA
Frequency :7.25GHz ~ 7.75GHz
Gain :40dB
Mounting Type :-
Noise Figure :-
P1dB :10dBm
Package / Case :Module
Product Status :Active
RF Type :SatCom
Supplier Device Package :Module
Test Frequency :7.25GHz ~ 7.75GHz
Voltage - Supply :220VAC