AHA1010470M063R
AHA1010470M063R
Enlarge
For Reference Only
Part Number AHA1010470M063R
LIXINC Part # AHA1010470M063R
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 47UF 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AHA1010470M063R PCB Footprint and Symbol
AHA1010470M063R Specifications
Part Number:AHA1010470M063R
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :210 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V