AFS43-11701220-09-S-44
AFS43-11701220-09-S-44
Enlarge
For Reference Only
Part Number AFS43-11701220-09-S-44
LIXINC Part # AFS43-11701220-09-S-44
Manufacturer Narda-MITEQ
Category
Description AMPLIFIER
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AFS43-11701220-09-S-44 PCB Footprint and Symbol
AFS43-11701220-09-S-44 Specifications
Brand:Texas Instruments
Current - Supply :200mA
Frequency :11.7GHz ~ 12.2GHz
Gain :55dB
Mounting Type :-
Noise Figure :0.9dB
P1dB :10dBm
Package / Case :Module
Product Status :Active
RF Type :General Purpose
Supplier Device Package :Module
Test Frequency :11.7GHz ~ 12.2GHz
Voltage - Supply :15V